Spodní pláště jsou bílé u všech designů.

  

    Nový Paša 3 je vynikající tandemový kluzák jak pro profesionální, tak i rekreační tandemové piloty. Díky velice snadnému startu a skvělým vlastnostem při přistání je kluzák velmi vhodný pro komerční využití. Jeho výborný výkon kombinovaný s lehkým a precisním řízením potěší všechny tandem piloty, létající přelety.

Konstrukce, materiály, barevné designy.

    Paša 3 má eliptický tvar vrchlíku s 54-mi komorami a rozloženou štíhlostí 5.35. Mac Para používá nejnovější software Pg 4 Cad, zajišťující hladkost vrchlíku a kompaktnost křídla. Tím je docíleno menších odporů se zvýšením výkonu a klouzavosti. Klasická konstrukce s diagonálním V-segmenty a systém spojovacích „depower“ šňůr dává kluzáku neobyčejnou stabilitu a pomáhá držet ideální a čistý tvar. Šňůry jsou navázány na každé druhé žebro a tato konstrukce dovoluje snížit počet větvení šňůr do dvou kaskád. Pro větší zvýšení hodnoty klesání při velkých uších byla plocha na konci vrchlíku navržena dostatečně veliká. Z tohoto důvodu jsou krajní šňůry děleny do třech kaskád. Velice jednoduchý systém šňůr sdružující 3 A,B a C a 2D hlavní šňůry poskytuje snadnou přípravu před startem. Paša 3 má 5 bodové závěsy s trimy, umožňující změnu úhlu náběhu a tím změnu rychlosti kluzáku v závislosti na celkovém zatížení. Navíc jsou A-závěsy rozděleny, aby pomáhaly k snadnému provedení „velkých uší“. Pozice nejkrajnějšího A popruhu zajišťuje účinné a snadné zaklopení. Dbali jsme co nejvíce na propracování i těch nejmenších detailů, tudíž je Paša3 standardně vybaven řídícími poutky s magnetky a twistry. Čistící otvor na konci křídla je opatřen Velcro uzávěrem a umožňuje snadné odstranění případného písku, trávy nebo malých kamínků z kluzáku.
Pro výrobu kluzáku Paša 3 je použit osvědčený a v paraglidingovém odvětví prověřený materiál, který má vynikající trvanlivost, Skytex 40, od Porcher Sport. S ohledem na největší namáhání náběžné hrany je přední část horních plášťů vyrobena z tkaniny Skytex 40 s dvojitým vodoodpudivým zátěrem E77A. Pro méně namáhané části je použit Skytex 40 se zátěrem E38A. Pro nosné žebra a diagonální segmenty je použit Skytex 40 s povrchovou úpravou E29A-„tvrdý zátěr“. Tato kombinace materiálů umožňuje docílení nízké hmotnosti vrchlíku a zároveň jeho dlouhé trvanlivosti a odolnosti. Šňůry na kluzáku Paša3 jsou vyrobeny z osvědčené řady šňůr Edelrid A-6843 o různých průměrech.
Paša 3 se vyrábí ve třech standardních barevných designech (červená, zlatá a oranžová) odvozené od designu kluzáku Envy s náznakem MAC PARA loga „M“ uprostřed vrchlíku. K dispozici jsou také tři nestandardní barevné kombinace (tyrkysová, bílá a fialová). Ověřte si dostupnost nestandardních designů u svého prodejce.

Létání

    Paša 3 startuje velmi snadno jak za běžných podmínek, tak i tehdy, vane-li slabý, či boční vítr včetně bezvětří. Během startu má Paša 3 příjemnou charakteristiku ovládání. Vrchlík jde plynule nahoru a nepředbíhá pilota. Pouze pár kroků s lehce přibrzděnými řidičkami a jste ve třetí dimenzi. Paša 3 je velmi stabilní během letu s dobrou základní rychlostí, a to i při málem zatížení. Ovládání je přesné a nárůst sil v řidičkách progresivní. Handling neunavuje pilota ani při dlouhém letu díky speciálnímu systému napínání odtokové hrany. Pouze krátké přitažení řidičky je potřeba k provedení ploché zatáčky. Trimy nabízí více bezpečí a kontroly rychlosti v případě, když je pasažér lehčí, nebo když vane silný vítr. Maximální rychlosti může být dosaženo s povolenými trimy. Maximální rychlost naměřená v plném zatížením se pohybuje okolo hodnot 42-43 km/h. Spirála je snadno dosažitelná po jedné ostré zatáčce 360°. Paša 3 nezůstává ve spirále, to znamená, že opustí spirálu ve chvíli, kdy pilot povolí řidičku, a přesune svoje a pasažérovo těžiště do neutrální polohy. Výjezd ze spirály je snadný a „předskočení“ je utlumené. Přistání je to největší zlepšení ve srovnání s Pašou 2. Výkluz na přistání je příjemný s výbornou kontrolou rychlosti. Při dobré pilotáži nemusíte při přistání udělat ani krok, zvlášť když před tím povolíte trimmy do otevřené polohy.

 

    Paša 3 je dostupný ve velikostech 38 m2 a 42 m2.

    Použití vysoce kvalitních materiálů a nepřetržitá kontrola kvality během výrobního procesu spolu s nepřetržitou vývojovou prácí vede k produktům špičkové kvality, na které jsme právem hrdi.

 

                                                  

Technical data

Tandem Pasha 3-38 Pasha 3-42
Zoom [%] 95,5 100
Plocha rozložená [m2] 38,51 42,23
Plocha projekční [m2] 34,47 37,80
Rozpětí rozložené [m] 14,35 15,03
Štíhlost rozložená 5,35 5,35
Max. hloubka křídla [m] 3,35 3,51
Počet komor 54 54
Váha [kg] 8,6 9
Min./Max. zatížení [kg]* 120-195 145-220
Min. rychlost [km/h] 22-24 22-24
Cestovní rychlost [km/h] 36-38 36-38
Maximální rychlost [km/h] (accelerator) 41-43 41-43
Klouzavost 8,6 8,6
Minimální klesání [m/s] 1,1 1,1
 DHV 1-2 * včetně výbavy a kluzákuZpět

:::Úvodní stránka:::